Bestiola OÜ Blogi Kasside taastusravist

Kasside taastusravist

Terapeutiline harjutus pole vaid koertele ja hobustele, ka kassid saavad sellest väga palju kasu.
Enamik ravis kasutatavatest harjutustest võiksid olla maismaal tehtud, kui aga kass on koostööaldis, ei peaks vesiravi võimalusi koheselt välistama. Nii mõnigi kass võib rahuliku olukorraga tutvumise järgselt vees ujuda või vesijooksulindil kõndida. Tähtis on ümbruse turvalisus ja omaniku juuresolek.

Milliseid harjutusi kassiga teha?
– Jõuharjutuste hulka kuuluvad jooksmine, kallakust üles-alla liikumine, “tantsimine” ja “käru” harjutus.
– Painduvus aitab vältida vigastusi. Teha liikuvusharjutusi kasutades maiust, lasta kassil kusagilt läbi pugeda või nt üle pulkade astuda.
– Kõikidel kassidel on vaja head tasakaalu ja propriotseptsiooni toimimist. Harjutuste hulka kuuluvad ebastabiilsel pinnal (tasakaalulaual või-padjal seismine, füsiopallil seismine), mängimine, erineval pinnasel (muru, liiv jm) kõndimine, üle takistuste astumine.

Related Post

Varssade toitumisestVarssade toitumisest

Üks väike artikkel 6-12-kuuste varssade söötmisest. – Kõrge süsivesiku sisaldusega dieet võib põhjustada arengulisi ortopeedilisi haiguseid. Sarah Ralstoni sõnul tekitab suur süsivesikute hulk koos tasakaalustamata mineraalide söötmisega arengulisi ortopeedilisi probleeme.

Sõrgatsi turseSõrgatsi turse

Sõrgatsi piirkonna tursetega on iga hobustega tegelev inimene kokku puutunud. Tegu on sagedasti esineva seisundiga, mis tavaliselt ei tekita kangustunnet ega longet. • Turse tekib varbapainutaja kõõlustupe põletikust („windpuff“). Tursed