Koerte massaaži näidustused

Mehaanilised näidustused

Krooniline lihasskeleti probleem võib tekitada organismis teiseseid probleeme, mis viivad rühihäirete ja kõnnimustri muutusteni. Aja jooksul muutuvad need juba esmasteks probleemideks pehmekoes toimunud muutuste tõttu, tulemuseks võimalik liigeskahjustus ja valu.

Kirurgilised näidustused

Peale operatsiooni on võimalik massaaži abiga säilitada mobiilsust. Kui koer peab teatud perioodi püsima piiratud liikumise või puhkerežiimil, aitab massaaž hoida lihastoonust ja konditsiooni. Samuti on massaažil ka psühholoogiline mõju, säilitades kontakti omaniku ja tema looma vahel ning vähendab valu ja ebamugavustunnet. Massaaži ülesandeks on hoida liigeste ja pehmekoe elastust ning hoiduda edasisest funktsiooni kaost.

Haigused

Koertel, kes põevad osteoartriiti, aitab massaaž enne liigutamist kiirendada lihaskoes verevoolu ja toitainete liikumist ning säilitada pehmekoe elastust. Nendel koertel, kes kannatavad krooniliste lihaspingete all, aitab massaaž lõõgastada ja vähendada ebamugavustunnet ning lihaspingeid.

Sportkoerad

Korralik massaaž sportkoertele võib aidata saavutada ja/või taastada täielikku koe funktsiooni. Massaaži saab kasutada treeningperioodil ravi eesmärgil ning edendada sellega sportlikku sooritust. See võib aidata ka koera võistluseks või soorituseks ettevalmistamisel, vähendada stressi ja abistada lõõgastumisel. Pärast rasket harjutust või võistlust aitab massaaž kaasa kiiremaks taastumiseks. Harrastustasemel spordis võidakse treeningu komponente osaliselt eirata, sel puhul aitab massaaž elastsust suurendada, vähendades sellega vigastuse ohtu. Teisest küljest, tippsportlaste puhul esineb kordades rohkem ületreenitust ning massaažiga on võimalik vähendada kurnatust. Sel puhul peaks koeral laskma pärast võistlust puhata umbes kaks tundi, enne kui massaažiga alustada ning hoiduda sügavast massaažist.

Sooritusvõime edendamiseks

Pidev stress või ülekoormus võib suurendada vigastuste teket. Lihasrebendi korral asendub sidekude armkoega, mis vähendab jõudu, elastust ja koe liikuvust. Kui kude ei ravita enne maksimaalse soorituse juurde naasmist, ei pruugi see kunagi paraneda. See omakorda koormab kõrvalolevaid struktuure, põhjustades kurnatust ja lihasgruppide liigpaisumist. Massaažiga on võimalik armkude venitada ja vabastada, et taastuks koe normaalne liikuvus.

Väsimus

Kui koer osaleb väga tugevates treeningutes, ei pruugi ta täielikult taastuda, see omakorda viib üldise lihasvalulikkuse ja traumadeni. Massaažiga vähendatakse lihase toonust ja pinget, vähendades lihase vaevust ja edendades lõõgastust. Seega võiks massaaži kasutada pärast võistlusi, treeninguid, reise või mõne muu stressirikka situatsiooni järgselt.

Lihasvalulikkus

Lihasvalulikkus algab tavaliselt soorituse järgselt ja vahel alles järgneval päeval. Heas vormis lihased ei kannata tavaliselt sellise probleemi all, kuna neis on hästi toimivad kapillaarid ning adekvaatne hapnikuga varustatus. Ebapiisav puhkuseperiood võib tekitada tõsist ebamugavustunnet sidekoe põletiku, helluse ja jäikustunde tõttu. Massaaž on võimalik meetod valulikkuse vähendamiseks.