Bestiola OÜ Blogi Harjutused käe kõrval hobustele

Harjutused käe kõrval hobustele

Hobusega käe kõrval tehtavad pika nööriga harjutused võivad parendada hobuse käitumist ning tema liikumist sadulas. Kõik harjutused on surve ja vabastamise meetodil.

1. Tagurdamine. Mida varem hobune tagurdama õpib, seda parem. Kui võimalik, võiks alustada piiratud alal, et hobune ei saaks ära joosta ning liiguks otse taha.

2. Hobuse parkimine/paigal seismine – teeb elu lihtsamaks ning ratsutamise turvalisemaks. Kõnni edasi ja palu hobusel seisma jääda ja püsida asendis. Võib proovida ka ise paar sammu küljele kõndida, hobune seisab paigal ega liigu inimesega kaasa.

3. Jalgade liigutamine. Palu hobusel seista, olles ise näoga hobuse õla suunas. Väldi hobuse edasi astumist, Keeruta nööri hobuse tagajalgade juures, et ta astuks tagaosaga sinust eemale. Kui hobune tahab edasi liikuda, takista teise käega nöörist hoides, liigutades endiselt nööri teist otsa keerutamisega.

4. Sikk-sakk liikumine. Kasulik harjutus hobuse õlgadele. Seisa hobuse ette veidi paremale, keeruta nööri hobuse õla piirkonnas, et hobune astuks mõned sammud vasakule. Oluline on seista piisavalt kaugel, et hobune sind näeks. Korda tee teise poolega.

Pilt: google ee

hobharjutused

Related Post

Artriit koertelArtriit koertel

Arvatakse, et 80% 8-aastastest koertest esineb mingit sorti artriiti. Vanema koera puhul märgatakse looma aktiivsuse ja energiataseme vähenemist, liikumisrõõmu kadu, mida seostatakse faktiga, et loom on vana ning erilist tähelepanu