Bestiola OÜ Blogi Koerte halvatus

Koerte halvatus

Koerte halvatus tekib tihti ootamatult ja kiiresti. Omaniku ja koera igapäevarežiim muutub, kuna koer sõltub oma vajadustes täielikult omanikust. Siinkohal mõned asjaolud, millega arvestada.
– Põie kontroll – halvatud koertel on vähene kontroll põie funktsiooni üle või puudub see üldse. Seega omanik peab õppima koera põit tühjendama iga kaheksa tunni tagant, vähendamaks kuseteede infektsioonide teket. Koeral võib esineda probleeme tahtmatu urineerimisega.
– Koera nahk tuleb hoida kuiva ja puhtana. Lisaks tuleb iga paari tunni tagant koera asendeid vahetada, vältimaks lamatiste teket. Omanik peab jälgima vigastusi koera käppadel, mis võivad tekkida tagaosa järel lohistamisest.
– Koera ümbrus peaks olema turvaline, piiratud väiksem ala nagu puur. Koera ase peaks olema sellises piirkonnas, kus omanik kõige rohkem viibib. Koera magamisase peab olema puhas ja pehme, vältimaks lamatiste teket. Tuleb piirata juurdepääs libedatele pindadele ja treppidele.

Related Post

Hobuste kinesioteipimineHobuste kinesioteipimine

Inimeste füsioteraapias laialdaselt kasutatav kinesioteipimine pole võõras ka loomade füsioteraapias. Siinkohal väike video spetsiaalselt hobuste jaoks loodud “Equi-tape” kasutamisest hobuse tuharalihaste piirkonnas. Teipimisega on võimalik vähendada lihasvalulikkust ja treeningul edendada