Bestiola OÜ Blogi Sõrgatsi turse

Sõrgatsi turse

Sõrgatsi piirkonna tursetega on iga hobustega tegelev inimene kokku puutunud. Tegu on sagedasti esineva seisundiga, mis tavaliselt ei tekita kangustunnet ega longet.
• Turse tekib varbapainutaja kõõlustupe põletikust („windpuff“). Tursed võivad olla idiopaatilised (teadmata põhjusega, ei tekita kaebuseid) ja patoloogilised (haiguse poolt põhjustatud).
• Peamiselt esinevad ideopaatilised tursed: turse on mõlemal pool kõõlust ning esineb mõlemal jalal. Ideopaatilised tursed on tavaliselt kroonilised, eriti levinud anatoomiliste eelsoodumuste korral (püstine sõrgats) ning tekivad pärast treeningut kõõlustele langeva koormuse tõttu.
• Muidugi võivad tursed tähendada ka tõsisemat vigastust või tenosünoviiti (kõõlust ümbritseva sünoviaalkesta põletik). See on akuutne seisund ning kaasub longe, turse ja valu kõõluse katsumisel. Sel puhul on vajalik veterinaari sekkumine. Raviks kasutatakse põletikuvastaseid ravimeid, süste kõõluse piirkonda ning kindel rahurežiim.
• Idiopaatilisi turseid on raske ära hoida, eriti kui nad on muutunud krooniliseks. Hobuse omanikuna saad sa kasutada toetava ravina jalgade sidumist, põletikku alandavaid geele koos sidumisega ja külmaravi. Tõsisematel juhtudel võib abi olla hüaluroonhappe süstimisest.

Related Post

Taastusravi ja igavusTaastusravi ja igavus

– Toiduotsingud on kasulikud taastusravil ja ka nägemis- või kuulmislangusega koertele, kuna on rahustavamad kui interaktiivsed toitu jagavad mänguasjad. Otsimine võib rahustada kognitiivse düsfunktsiooniga koeri. – Interaktiivsed toitu jagavad mänguasjad võivad