Bestiola OÜ Blogi Takistussõidu hobuste taastumine

Takistussõidu hobuste taastumine

Piccione ja tema kolleegid Messina ülikoolist uurisid 12 takistussõidu hobuse lihaste ensüüme. Vereproovid võeti kahel järjestikusel nädalavahetusel enne esimest ja peale viimast võistlust. Vaadati seerumi kreatiinkinaasi, aspartaadi aminotransferaasi, laktaadi dehüdrogenaasi, uurea ja kreatiniini kontsentratsioone. Leiti, et 5-päevane puhkeperiood on ebapiisav lihase täielikuks taastumiseks.

– 5-päevase puhkeperioodile järgnev võistlus võib tõsta lihaskahjustuse suurust. Lisakahjustuste vältimiseks oleks soovitav pikem puhkeperiood.
– Kuigi tavatreening võib kesta kauem kui võistlus, on treening väiksema intensiivsega füüsiline pingutus. Sellest tulenevalt on takistussõidu võistlusel lihastele suurem pinge.
– Ensüümide asümmeetriline aktiivsus viib happe-aluse tasakaaluhäireteni, mis omakorda võib tekitada lihasväsimust ja -valu. See võib mõjutada hobuse korrektset rühti ja liikumist. Vale rüht ja liikumine soodustab omakorda aga vigastuste teket.

Kel soovi rohkemat lugeda, siis täismahus artikkel:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4823284/

takistus

Related Post

Hobuste rühiveadHobuste rühivead

Nii nagu inimestel, esineb ka hobustel väiksemaid ja suuremaid rühivigu: kellel liiga pikk selg, kellel kabja või jalgade asetuse probleemid. Rühivead võivad mõjutada hobuse sooritusvõimet. Siinkohal mõned hobustel sagedamini esinevad