1. Seismine
Julgusta koera seisma neli jalga ruudukujuliselt keha all. 60-70% koera keharaskusest on toetatud esikäppadele, 30-40% tagumistele. Alusta põrandal, hiljem võid proovida tasakaalupadjal seismist. Lase koeral seista 10sek.
2. Seismine pea tõstmise ja langetamisega
Kui koer vaatab seistes ülespoole, nihkub keharaskus enam tagumistele jalgadele, kui aga allapoole, tugevdab ta esimesi jalgu ja nende asenditunnetust. Harjutust saab raskemaks teha kordustega või taas tasakaalupatja kasutades.
3. Istuma-püsti
Julgusta koera istuma jalad otse, jälgi, et koer ei sätiks ühte tagumist jalga kehast eemale ega viiks keharaskust rohkem ühele jalale. Korda 5-10 korda. Võid teha ka tasakaalupadjal.
4. Tagurdamine
Iga koer peaks olema suuteline astuma tagasi. See harjutus parandab tasakaalu, tagumiste jalgade ja kogu keha asenditunnetust. Alustamiseks vali lage ja mittelibisev pind. Jälgi, et koer liiguks otse, ega vänderdaks küljelt küljele. Alusta mõnest sammust, pikenda distantsi.
5. Küljele astumine
Küljele/külg ees astumine tugevdab reite sise-ja väliskülje lihaseid. Samuti treenib see keha tasakaalu, asenditunnetust ja koordinatsiooni. Pane koer enda ette küljega seisma, julgusta teda enda eest ära astuma, hakates ise tema poole astuma. Alusta 3-4 sammust, korda mõlema poolega.