Bestiola OÜ Blogi Hobuste sportlaskarjäär

Hobuste sportlaskarjäär

Hobuste sportlaskarjäär on suhteliselt lühike, peamiseks põhjuseks on lihasskeleti vigastused.

• Rootsis tehtud uuring kohaselt on soojavereliste ratsahobuste keskmine eluiga ruunadel ja täkkudel 14.7 ± 0.5 aastat ning märadel 22.2 ± 1.2 aastat. Nende andmete kohaselt on see oluliselt väiksem kui tavapäarne eeldatav eluiga, mis on 30-40a.
• Peamine põhjus, miks ratsaspordis hobune välja praagitakse, on lihasskeleti vigastused, neile järgnevad hingamisteede ja seedeelundkonna häired. Võidusõiduhobuste treeningutest kõrvalejäämisest 56–79% on tingitud lihasskeleti vigastustest ning trauma tõttu spordist loobumise protsent 25. Koolisõidus, takistussõidus ja kolmevõistluses moodustavad lihasskeletivigastused kolmandiku spordist kõrvale jäämise põhjustest.
• Koolisõiduhobuste uuringus esines 33% mingit laadi longe, mis põhjustas 3-kuulise treeningpausi ning 5-kuulise võistluspausi. Suurim longete esinemine oli Grand Prix ja keskmise taseme koolisõiduhobuste seas. Koolisõidhobustel on kõrge risk luudevahesideme vigastusteks. Seljaprobleemide esinemine on samuti kõrge: kahe aasta jooksul on esinenud 40% koolisõiduhobustest seljaprobleeme.
• Takistussõiduhobuste peamised vigastused on jala distaalsel ning seotud põrutusvigastuste ja ealiste muutustega kõõlustes. Kolmevõistlushobustel risk ülekoormusvigastustele nagu pindmise painutajakõõluse põletik.

Allikas: Rogers, C.W., Bolwell, C.F., Gee, E.K. (2012) “Proactive Management of the Equine Athlete”

Related Post

Laserravi kasulikkusestLaserravi kasulikkusest

Meie poolt läbi viidud Trolli laserravikuuri tulemus nüüd teie ees. Pildil näha sõrgatsiliigese piirkonnas paikneva lahtise haava paranemine laserteraapia kestel. Mõned viited laserravi kasulikkusest haavade paranemisel: • Kiirem haava kokkutõmbumine.