Bestiola OÜ Blogi Hobuste varajasest treeningust

Hobuste varajasest treeningust

Tugeva treeningu vältimine varssadel aitab vähendada potentsiaalsete vigastuste teket kasvuplaatides ja subkondraalsete (kõhrealuste) lüütsüstide teket liigestes. Mõõdukas koormus järkjärgulise intensiivsuse ja kestuse tõstmisega tekitab vähem vigastusi ja aitab tervema kõhre moodustumisele kaasa. Samas ei tohi piirata noore hobuse liikumist liiat, kuna liikumine on vajalik luu ja lihaskoe õigeks arenguks.
David Frisbie mainis, et nende meeskond on näinud treenimata 2-aastatel hobustel rohkem liigesvigastusi, kui samas vanuses kotrollitud liikumisega hobustel.

Kontrollitud vabatahtlik liikumine sälu jaoks on koplis liikumine. Kordetööga ei tasuks liiga vara alustada, kuna see mõjutab hobuse liigeseid. Nimelt, kui noor hobune töötab ühes suunas rohkem kui teises, võib see mõjutada kõhre arengut erinevalt. Gaughani sõnul, peaks kordetamisega kindlasti ootama, kuni hobune on vähemalt ühe aastaseks saanud või paremal juhul isegi võiks sellega alustada kahe aastane hobune. Noore hobuse kordetamise mõte seisneb loomale töö tutvustamises, mitte vastupidavus- või lihastreeningus, kuna kordetamine annab koormust ka sidemetele, lihastele ja kõõlustele.

Allikas: thehorse com

Related Post

Hobuse keele asendHobuse keele asend

Hobuse keele asend mõjutab esijala sammu pikkust. Hobused tõmbavad keelt tahapoole, kui nad on stressis või üritavad suus olevast valust eemale hoida (hambaprobleemid, teravad suulised, ülepainutus, liiga tihke kapsel, külgratsmed

Artriit koertelArtriit koertel

Arvatakse, et 80% 8-aastastest koertest esineb mingit sorti artriiti. Vanema koera puhul märgatakse looma aktiivsuse ja energiataseme vähenemist, liikumisrõõmu kadu, mida seostatakse faktiga, et loom on vana ning erilist tähelepanu