Bestiola OÜ Blogi Kapsli kinnitamine

Kapsli kinnitamine

Lugedes thehorse com lehelt postitust, ei saanud ma seda väikest kokkuvõtet postitamata jätta. Ikka tõmmatakse hobuste kapslid nii tihkelt kinni, et ninapealse ja kapsli vahele ei jäeta üldse ruumi, tekitades hobusele valusid.

Prantsusmaa IESIS (International Society for Equitation Science) konverentsil esitas Orla Doherty oma meeskonnaga läbi viidud uuringu tulemused, milles hinnati kapsli kinnitamise tugevust Inglismaal, Iirimaal ja Belgias toimunud võistlustel. Tulemused olid kurvad: vaid 7% võistlushobustest oli kapsel kinnitatud korrektselt, ülejäänud liialt tugevalt.
Liiga tugevalt kinni tõmmatud kapsel mõjub tugevamini kui verevoolu piiramiseks kasutatav žgutt. Hüpetel on surve isegi kolm korda suurem. Inimeste peal on tehtud žgutiga uuring, mis tuli katkestada, kuna žgutist tingitud valu muutus katses osalejatele välja kannatamatuks (kuigi tihke kapsli surve on sellest kordades suurem).
Vaid 7% kapslitest olid õige tugevusega (2 sõrme), 19% oli kapsel kinnitatud 1.5 sõrme tugevuselt, 23% mahtus vaid 1 sõrm kapsli vahele, kuid 44% kapslitest oli nii tugevasti kinni tõmmatud, et IESISe mõõtmisvahend ei mahtunud kapsli allagi.
Kõige tugevamalt olid kinnitatud kolmevõistlejate kapslid, millele järgnesid koolisõiduhobused.

Pildil kasutatud mõõtmisvahend (google ee)

kapsel

Save

Save

Related Post

Liigespõletik hobustelLiigespõletik hobustel

Liigespõletik (sünoviit) on üks peamisi hobuste lonke põhjuseid, mis võib hiljem viia osteoartriidi tekkeni. Hobustel kasutatakse palju toidulisandeid sünoviidi ja osteoartriidi leevendamiseks. Kuid nende tegelik mõju on küsitav ning teaduslikke