Bestiola OÜ Blogi Millistel puhkudel kasutada koerte massaaži?

Millistel puhkudel kasutada koerte massaaži?

• Mehaanilised näidustused: krooniline lihasskeleti probleem võib tekitada organismis teiseseid probleeme, mis viivad rühihäirete ja kõnnimustri muutusteni. Aja jooksul muutuvad need juba esmasteks probleemideks pehmekoes toimunud muutuste tõttu, tulemuseks võimalik liigeskahjustus ja valu.
• Kirurgilised näidustused: kui koer peab teatud perioodi püsima piiratud liikumise või puhkerežiimil, aitab massaaž hoida lihastoonust ja konditsiooni. Massaaži ülesandeks on hoida liigeste ja pehmekoe elastust ning hoiduda edasisest funktsiooni kaost.
• Haigused: osteoartriidi korral aitab massaaž enne liigutamist kiirendada lihaskoe verevoolu ja toitainete liikumist ning säilitada pehmekoe elastust. Koeradel, kes kannatavad krooniliste lihaspingete all, aitab massaaž lõõgastuda ja vähendada ebamugavustunnet ning lihaspingeid.
• Sportkoerad: massaaži saab kasutada treeningperioodil ravi eesmärgil ning edendada sellega sportlikku sooritust. Seda võib kasutada ka koera võistluseks või soorituseks ettevalmistamisel, stressi vähendamiseks ja lõõgastumiseks. Pärast rasket harjutust või võistlust aitab massaaž kaasa kiiremale taastumisele.
• Sooritusvõime edendamiseks: pidev stress või ülekoormus võib suurendada vigastuste teket. Lihasrebendi korral asendub sidekude armkoega, mis vähendab lihasjõudu, elastust ja koe liikuvust. Massaažiga on võimalik armkude venitada ja vabastada, et taastuks koe normaalne liikuvus.
• Väsimus: kui koer osaleb väga tugevates treeningutes, ei pruugi ta täielikult taastuda, mis omakorda viib üldise lihasvalulikkuse ja traumadeni. Seega võiks massaaži kasutada pärast võistlusi, treeninguid, reise või mõne muu stressirikka situatsiooni järgselt.
• Lihasvalulikkus: algab tavaliselt soorituse järgselt ja vahel alles järgneval päeval. Ebapiisav puhkuseperiood võib tekitada loomale tõsist ebamugavustunnet sidekoe põletiku, helluse ja jäikustunde tõttu. Massaaž on võimalik meetod valulikkuse vähendamiseks.
1912413_453834224784190_1758118534337380915_n

Related Post