Bestiola OÜ Blogi Rasvumine ja kehakaalu langetamine väikeloomadel

Rasvumine ja kehakaalu langetamine väikeloomadel

Koer või kass on ülekaaluline, kui tema kehakaal on 10-15% suurem kui normaalkaal, rasvumise korral on see protsent aga suurem kui 20.
Rasvumine on paljude haiguste riskifaktoriteks.Ortopeedilisteks probleemideks on kassidel lonked, koertel põlve ristatisideme rebendid, osteoartriit, diskiprobleemid, puusade düsplaasia jpm. Lisaks võivad tekkida häired endokriinsüsteemis, kuseteedes, suureneb neoplaasia risk, koertel väheneb kuumataluvus, võivad tekkida südame- või hingamisteedeprobleemid.

Kaalukaotuse põhieesmärkideks on looma elukvaliteedi parandamine ja ülekaalulisusega seotud haiguste riski vähendamine.
Ülekaalulisel loomal on vajadus regulaarsele liikumisele:
• jalutuskäigud koertele
• mängimine koertele ja kassidele
• söögikordade ajal liikumise julgustamine. Laota kuivtoit laiali suurele alale, liiguta söögikaussi ja julgusta looma järgnema, kasuta toidu puzzlet, kasuta kuivtoitu mängu stimuleerimiseks.

Kohanda toidukoguseid energiakulule: anna loomale rohkem süüa aktiivsematel päevadel (nt nädalavahetused, puhkus), vähenda toidukoguseid inaktiivsel perioodil (nt halva ilma korral, tööpäeviti), kohanda toidukoguseid haigusperioodil (nt lonke korral liigub loom vähem).
Kasuta tervislikke maiuseid (kuivtoit või hammastele mõeldud tooted), vajadusel pane kuivtoidust kõrvale maiusena kasutatav kogus, arvesta maiused kogu päevase kaloraaži hulka, minimeeri maiuse kogus (oluline on andmise akt, mitte kogus!), kaalu ka teisi kiituse võimalusi, nt mäng, jalutuskäik, tähelepanu pööramine loomale.

Teie lemmikutele head tervist soovides!

11705319_462404287260517_4021113246353879825_n

Related Post

Ratsutaja asümmeetriaRatsutaja asümmeetria

Ratsutaja asümmeetria on üks suur hobuse seljaprobleemide põhjustajaid. Rühihäired on tänapäeval sagedane probleem, olgu siis selleks skolioos, jalgade pikkuse lahknevus, passiivne rüht või lihaspinged. Seega tuleb tuleb ratsanikel ka enda

Taastusravi ja igavusTaastusravi ja igavus

– Toiduotsingud on kasulikud taastusravil ja ka nägemis- või kuulmislangusega koertele, kuna on rahustavamad kui interaktiivsed toitu jagavad mänguasjad. Otsimine võib rahustada kognitiivse düsfunktsiooniga koeri. – Interaktiivsed toitu jagavad mänguasjad võivad