Bestiola OÜ Blogi Väike kokkuvõte kordepäitsete testimisest

Väike kokkuvõte kordepäitsete testimisest

Üks väike kokkuvõte kordepäitsete testimisest, mis tehtud Saksamaal Dr. Parvis Falaturi , Roland Kleinschroth ja kordetamisspetsialist Babette Tescheni poolt.
• Efektiivseks kordetööks on sobivaimaks hästi polsterdatud kordepäitsed (viini või saksa kordepäitsed).
• Maksimaalne surve cm² kohta oli kõige väiksem viini kordepäitsetel, järgnesid saksa ning polsterdamata nahk-, serreta ja caveçon päitsed.
• Kõige ühtlasemalt andsid hobuse ninale survet viini päitsed, kõige teravamat paikset survet survet aga serretad.
• Teravamini mõjuvate polsterdamata päitsetega saaks hobuseid kergemini kontrolli all hoida, aga oodatavat treeningu efekti on raske realiseerida (kogenematud hobused muutuvad närviliseks, kallutavad ja kõiguvad ringil, tirivad korderingist välja).

1915621_518587204975558_4262928262008668200_n

Allikas: “Wie viel Kraft wirkt an der Longe auf die Nase?” 2010 cavallo.de
Foto: Rädlein

Related Post

Hobuste rühiveadHobuste rühivead

Nii nagu inimestel, esineb ka hobustel väiksemaid ja suuremaid rühivigu: kellel liiga pikk selg, kellel kabja või jalgade asetuse probleemid. Rühivead võivad mõjutada hobuse sooritusvõimet. Siinkohal mõned hobustel sagedamini esinevad

Liigesvalu koertelLiigesvalu koertel

Kuigi liigeshädad on tavaliselt suurt tõugu koerte probleem, on leitud, et 20% kõikidest koertest põevad mingil eluhetkel artriiti. Artriit on suurim kroonilise valu põhjustaja. Koerte liigesvalu põhjused võivad olla arengulised