Bestiola OÜ Blogi Soojendus spordiks

Soojendus spordiks

Kes sporti teinud, teab, et lihased tuleb järgnevaks suuremaks pingutuseks ette valmistada. Seda ei tohi unustada ka koersportlase puhul.
• Soojendus parandab sportlase sooritust, elastust ja propriotseptsiooni.
• Sooja lihase vigastamiseks läheb vaja suuremaid jõude kui külma lihase korral. Koe temperatuuri tõusu korral on kollageen ja lihaskõõlusüksused suutelised rohkem venima, mis vähendab traumade tekkimise ohtu.
• Kõrgema temperatuuri korral suureneb lihase verevarustus, hapniku ja toitainete transport ning jääkainete äravool.
Lihtsaim viis lihase temperatuuri tõstmiseks on aktiivne soojendus. Üldine soojendus algab kõnniga, millele järgneb sörkimine või traavimine. Lihaste soojendamiseks sobib ka jooksulindi kasutamine. Eesmärgiks on tõsta kere temperatuuri, südamelöögisagedust ja hingamissagedust. Võistlevatel hurtadel soovitatakse 5-10 minutit energilist kõndimist või sörkimist enne võistlust. Hea soojendus koertele, kes võistlevad aladel, mis nõuavad hüppamist ja aktiivset liikumist kogu liigesliikuvuse ulatuses, (agility, flyball jm) võiks sisaldada 2-3 minutit kõndi, millele järgneb traav, mõned küljele põiked ja dünaamilised venitused.
Soojendus ei või kesta kaua, sest see vähendab koera energiavarusid, põhjustab piimahappe teket ja tõstab kehatemperatuuri liialt kõrgele ning koera sooritusvõime langeb.

1508210_442731802561099_8310916272127296234_n

Related Post

JalakaitsmedJalakaitsmed

Kaitsmed ei toeta hobuse varbapainutaja kõõluseid, nagu paljud inimesed seda arvavad. Ükski uuring pole suutnud tõestada, et jalakaitsmed suudaksid pidurdada sõrgatsi ülesirutusse liikumist nt maandumisel. Nad ei väldi ülekoormusvigastusi, kuid