Bestiola OÜ Blogi Hobuste tekitamisest

Hobuste tekitamisest

Üldiselt saavad hobused tekita hakkama ka jäistes oludes. Ilmade külmenedes kasvatavad nad endale piisavalt paksu talvekarva ning terved hobused saavad varjualause olemasolul kenasti hakkama kuni -10 C temperatuuriga.
– Klippimata hobune võib vajada õhukest tekki, kui õues on 0-4 C. Kui temperatuurid laskuvad miinuspoolele võib mõelda keskmise (~200 g) paksusega teki selga panekule, kui aga temperatuur on laskunud alla 10 miinuskraadi, on sobilik juba paksem tekk (alates 300 g) selga panna.
– Klipitud hobuseid tuleb aga varem sisse pakkima hakata. Kui õues on 10 C pole hobusel otseselt tekki vaja, kui aga temperatuurid laskuvad alla 5 C, on sobivaks keskmine kuni paks tekk. Alates miinuskraadidest vajab klipitud hobune soojas püsimiseks juba paksu tekki, kui temperatuurid laskuvad alla 12 miinuskraadi tuleb hobune kihiti sisse pakkida ning kindlasti kaelaga sooja tekki kasutada.

Allikas: thehorse com

hobutekk

Save

Related Post

Valu kassidelValu kassidel

Kassi valu äratundmine on lihtne vaid ektreemses olukorras. Kassid on valu maskeerimises väga osavad. Valu ei tähenda lihtsalt valulikkust, vaid ka seda kuidas loom end selle tõttu tunneb. Mida märgata?