Bestiola OÜ Blogi Navikulaar sündroom

Navikulaar sündroom

Navikulaar sündroomi esmaseks tunnuseks on vaevu märgatav longe, mis progresseerub ajaga, kuid samas võib esineda ka äge longe. Longe tekib esijalgades ja tüüpiliselt bilateraalne (mõlemapoolne). Hobune proovib vältida liigset keharaskuse kandmist kandadele, mis väljendub lühikese, lainetava liikumisena ning neil on raske ringidel pöörata või kõvemal pinnal traavida. Longe avaldub tavaliselt suure trennikoormuse järgselt ning väheneb puhkusega.
Enamasti diagnoositakse 7-14-aastastel hobustel. Peamiselt soojaverelistel hobustel, traavlitel, täisverelistel hobustel, harva araabia hobustel, ponidel.
Keha suhtes väikesed kabjad, sirged sõrgatsid või pikad varbad/madalad kannad võivad olla navikulaar sündroomi tekke eelduseks.
Ravi võib sisaldada spetsiaalset värkimist või rautamist, mittesteroidseid põletikuvastaseid ravimeid, steroid ja/või hüaloroonhappe süste, lööklaineravi ja kontrollitud liikumist.

Related Post

Koerte halvatusKoerte halvatus

Koerte halvatus tekib tihti ootamatult ja kiiresti. Omaniku ja koera igapäevarežiim muutub, kuna koer sõltub oma vajadustes täielikult omanikust. Siinkohal mõned asjaolud, millega arvestada. – Põie kontroll – halvatud koertel

Töökoerte vigastusedTöökoerte vigastused

Poolkõõluslihase müopaatia on haruldane haigus, mida on dokumenteeritud saksa ja belgia lambakoertel, dobermannidel, bernhardiinidel ning inglise lambakoertel. Enamasti esineb seda töökoertel (nt politseikoerad, agility koerad). Selline vigatus võib lõpetada koera