Bestiola OÜ Blogi PAAG süstimine hobuste liigestesse

PAAG süstimine hobuste liigestesse

Taani ja Suurbritannia uurijad on leidnud, et polüakrüülamiid hüdrogeeli (PAAG) süstimine liigestesse annab pikemaajalise valu leevenduse.
Uue uuringu kohaselt reageerib hobuse keha geelile, moodustades uusi sünoovia rakke sünteetilise kihi peale. Christensen ja kolleegid leidsid, et geel moodustab sünoviaalkihiga terviku, moodustades nö aluskihi uue sünoviaalkoe tekkeks. Uuring näitas ka, et geel püsib süstekohas, mitte ei valgu mööda keha laiali. Christenseni arvates polsterdab geel liigest, kuid puuduvad märgid sellest, et geel asendaks kulunud kõhre.

Christensen jt (2016) Synovial incorporation of polyacrylamide hydrogel after injection into normal and osteoarthritic animal joints

Pilt: google ee

Image may contain: horse and outdoor

Related Post

Laserravi kasulikkusestLaserravi kasulikkusest

Meie poolt läbi viidud Trolli laserravikuuri tulemus nüüd teie ees. Pildil näha sõrgatsiliigese piirkonnas paikneva lahtise haava paranemine laserteraapia kestel. Mõned viited laserravi kasulikkusest haavade paranemisel: • Kiirem haava kokkutõmbumine.

Navikulaar sündroomNavikulaar sündroom

Navikulaar sündroomi esmaseks tunnuseks on vaevu märgatav longe, mis progresseerub ajaga, kuid samas võib esineda ka äge longe. Longe tekib esijalgades ja tüüpiliselt bilateraalne (mõlemapoolne). Hobune proovib vältida liigset keharaskuse