Bestiola OÜ Blogi Takistussõidu hobuste taastumine

Takistussõidu hobuste taastumine

Piccione ja tema kolleegid Messina ülikoolist uurisid 12 takistussõidu hobuse lihaste ensüüme. Vereproovid võeti kahel järjestikusel nädalavahetusel enne esimest ja peale viimast võistlust. Vaadati seerumi kreatiinkinaasi, aspartaadi aminotransferaasi, laktaadi dehüdrogenaasi, uurea ja kreatiniini kontsentratsioone. Leiti, et 5-päevane puhkeperiood on ebapiisav lihase täielikuks taastumiseks.

– 5-päevase puhkeperioodile järgnev võistlus võib tõsta lihaskahjustuse suurust. Lisakahjustuste vältimiseks oleks soovitav pikem puhkeperiood.
– Kuigi tavatreening võib kesta kauem kui võistlus, on treening väiksema intensiivsega füüsiline pingutus. Sellest tulenevalt on takistussõidu võistlusel lihastele suurem pinge.
– Ensüümide asümmeetriline aktiivsus viib happe-aluse tasakaaluhäireteni, mis omakorda võib tekitada lihasväsimust ja -valu. See võib mõjutada hobuse korrektset rühti ja liikumist. Vale rüht ja liikumine soodustab omakorda aga vigastuste teket.

Kel soovi rohkemat lugeda, siis täismahus artikkel:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4823284/

takistus

Related Post

Koera treeningpäevikKoera treeningpäevik

Treenerid ja sportlased kasutavad treeningpäevikut oma soorituste mõõtmiseks. Samamoodi peaks iga oma koerast lugu pidav omanik pidama koera treeningpäevikut, et omada ülevaadet koera kehaliste ja vaimsete harjutuste vajadusest. Lihtsate andmete

Hobuste kaelavalust vol. 1Hobuste kaelavalust vol. 1

Kaelavalu esineb peamiselt keskealistel võistlushobustel, eriti aladel, kus on vaja koondada või kiirelt pöörata (koolisõit, kolmevõistlus, takistussõit, tünnisõit). Kaelavalu ilmneb tavaliselt käitumise muutumisena või soorituvõime langusena. Hobune võib keelduda kaela