Bestiola OÜ Blogi Hobuste skeleti luustumine

Hobuste skeleti luustumine

Ükski hobune ei saa kehaliselt täiskasvanuks enne kuuendat eluaastat. Luudes paiknevate kasuvplaatide luustumine toimub erinevatel aegadel (nt sõrgatsi piirkond luustub aastaseks saamisel, reieluu aga 3-3,5 eluaastaks).
– Hobuste seljalülide lülikehad ei luustu tavaliselt enne hobuse 5,5 aastaseks saamist. Kaelalülid luustuvad viimasena. Lülisamba lülides asuvad mitmed kasvuplaadid paralleelselt ning seetõttu on nad survele (sadul, ratsanik) tundlikumad. Sellest tingituna on hobuse lülisammas kergemini vigastatav vale treeningu ja raskuse kandmisega noores eas. Kui hobuse ristluu on saanud noorena palju koormust, tekivad sakroiliakaal piirkonna probleemid, tagumiste jalgade sammupikkus lüheneb jne.
– Suuremad tõud, pikema seljaga hobused vajavad rohkem aega täiskasvanuks saamisel. Ruunadel ja täkkudel toimub luustumine hiljem kui märadel. Nt 170  cm turjakõrgusega soojaverelise ruuna skelett luustub täielikult alles kaheksandaks eluaastaks.

AT Magazine Spring 2017
Foto: google ee

 18301376_776275722540037_7764440986967755358_n

Related Post

Koera selja heaks IKoera selja heaks I

Liivusharjutused suurendavad koera kaela, selja, õlgade ja puusade liikuvusulatust. – Nina rinnale – Nina mõlema õla suunas – Nina mõlema esijala suunas – Küljele painutuseks nina mõlemale poole selja keskosa