• Regulaarne treening on parim viis vanemate hobuste hea tervise juures hoidmiseks. Enne sadulasse istumist, tuleks kindlasti kontrollida varustuse sobivust, kuna vanusega toimuvad muutused hobuse rühis. Meeles tuleb pidada ka seda, et soojenduseks ja mahajahtumiseks kulub vanemal hobusel rohkem aega kui nooremal. Pärast treeningpausi kulub ka rohkem aega tavapärase koormuse juurde naasmiseks, seega oleks parem vanemat hobust aastaringselt töös hoida, isegi kui see tähendab paar korda nädalas kõnnitreeningut ning koplis jalutamist. Kindlasti tuleb arvestada, et hobune ilmselt pole suuteline sellisteks sooritusteks nagu nooremas eas, seega tuleb valida sobiv koormus.
• Regulaarne kabjahooldus on omal kohal, kuna vähendab survet liigestele ja kabjastruktuuridele. Jala tõstmine ja raskuse nihutamine on siiski suurem koormus vanadele luudele ja liigestele ning võib hobusele põhjustada kangustunnet.
• Liikumine on parim ravim vanadele liigestele. Igasuguses vanuses hobuse talli „lukustamine“ on halb lihassekeleti seisundile. Seega anda hobusele võimalikult palju kopli aega.
• Vanemad hobused ei pruugi oma kehatemperatuuri enam nii hästi reguleerida kui varem. Seega peaks karjamaal peetavatel hobustel olema varjualune tuule, sademete ja kuuma päikese eest. Külmade ja niiskete ilmastikuolude korral on abi hobusetekist.
• Tähtis on ka regulaarne hambahooldus, parasiiditõrje ja dieet, saamaks vajalikke toitaineid.
Vanema hobuse tervise eest hoolitsemine
Categories: