Bestiola OÜ Blogi Hobuste tekitamisest

Hobuste tekitamisest

Üldiselt saavad hobused tekita hakkama ka jäistes oludes. Ilmade külmenedes kasvatavad nad endale piisavalt paksu talvekarva ning terved hobused saavad varjualause olemasolul kenasti hakkama kuni -10 C temperatuuriga.
– Klippimata hobune võib vajada õhukest tekki, kui õues on 0-4 C. Kui temperatuurid laskuvad miinuspoolele võib mõelda keskmise (~200 g) paksusega teki selga panekule, kui aga temperatuur on laskunud alla 10 miinuskraadi, on sobilik juba paksem tekk (alates 300 g) selga panna.
– Klipitud hobuseid tuleb aga varem sisse pakkima hakata. Kui õues on 10 C pole hobusel otseselt tekki vaja, kui aga temperatuurid laskuvad alla 5 C, on sobivaks keskmine kuni paks tekk. Alates miinuskraadidest vajab klipitud hobune soojas püsimiseks juba paksu tekki, kui temperatuurid laskuvad alla 12 miinuskraadi tuleb hobune kihiti sisse pakkida ning kindlasti kaelaga sooja tekki kasutada.

Allikas: thehorse com

hobutekk

Save

Related Post

Ratsutaja asümmeetriaRatsutaja asümmeetria

Ratsutaja asümmeetria on üks suur hobuse seljaprobleemide põhjustajaid. Rühihäired on tänapäeval sagedane probleem, olgu siis selleks skolioos, jalgade pikkuse lahknevus, passiivne rüht või lihaspinged. Seega tuleb tuleb ratsanikel ka enda

Sõrgatsi turseSõrgatsi turse

Sõrgatsi piirkonna tursetega on iga hobustega tegelev inimene kokku puutunud. Tegu on sagedasti esineva seisundiga, mis tavaliselt ei tekita kangustunnet ega longet. • Turse tekib varbapainutaja kõõlustupe põletikust („windpuff“). Tursed