Bestiola OÜ Blogi Sportkoerte toitumisest

Sportkoerte toitumisest

– Kasvavate koerte puhul peaks vältima liigset kaloraaži ja kaltsiumi, kuna osadel tõugudel võib see soodustada ortopeediliste haiguste teket. Kiudainete sisaldus võiks jääda 3-7%.
– Kelgukoerte sooritus võib paraneda madala süsivesikute sisaldusega toiduga, kus kuni 61% energiast saadakse rasvadest.
– Enamik suure energiavajadusega spordialade koeri vajab 4000 kcal või enam, millest 50-65% energiat peaks tulema rasvadest, 30-35% valkudest.
– Toidulisandina on soovitav anda omega3 rasvhapet vähendamaks osteoartriidi kliinilisi sümptomeid (aeglustab kõhre kulumist).
– Toidu manustamise aeg on samuti oluline: ei ole soovitav anda süüa pingelise harjutussessiooni jooksul ega vahetult enne. Suur toidukogus maos põhjustab ebamugavustunnet ning võib tekitada seedesüsteemi häireid. Soovitav oleks trenn teha 2 h peale söömist.
– Olulisel kohal on vee tarbimine. Tuleb vältida dehüdreerumist, kuna see tekitab lihase tõsist väsimist ning võib põhjustada liigeste, lihaste vigastusi.

Allikas: Baltzer, W.I (2012) Preventing injury in sporting dogs
Pilt: google.ee

koertoit

Related Post

Valu kassidelValu kassidel

Kassi valu äratundmine on lihtne vaid ektreemses olukorras. Kassid on valu maskeerimises väga osavad. Valu ei tähenda lihtsalt valulikkust, vaid ka seda kuidas loom end selle tõttu tunneb. Mida märgata?

Hobuste tekitamisestHobuste tekitamisest

Üldiselt saavad hobused tekita hakkama ka jäistes oludes. Ilmade külmenedes kasvatavad nad endale piisavalt paksu talvekarva ning terved hobused saavad varjualause olemasolul kenasti hakkama kuni -10 C temperatuuriga. – Klippimata