Bestiola OÜ Blogi Kas mu hobuse sadulavöö on tihkelt kinnitatud?

Kas mu hobuse sadulavöö on tihkelt kinnitatud?

Tihkelt kinnitatud sadulavöö pole mitte ainult ebamugav su hobuse jaoks, vaid limiteerib ka hobuse sooritust. Mõnedel hobustel võib liiga tihkelt kinnitatud sadulavöö tõmmata ka sadulat ette.
• Suurim sadulavöö surve hobuse rindkerele on galopi ajal. Kui puhkeasendis kinnitada sadulavöö 22 naela (ca 10kg) suuruse pingega, suureneb see galopil sissehingamisel 48 naelani (ca 22kg).
• Kui hobune seisab rahulikult, peaks sadulavöö liibuma hobuse vastu, kuid sadulavöö vahele peab mahtuma vabalt kolm sõrme.
• Hobuse selja kuju, sadula disain, tasakaalus ratsanik mõjutavad sadula ja sadulavöö õiget asendit. Samuti mõjutab ka sadulavöö kuju selle sobivust. Suurim sadulavöö surve hobuse rindkerele on hobuse küünarliigeste taga. Vältida tuleks sadulavööd, mis istub tihkelt küünarliigeste taga ning eelistada küünarliigestest eemale kaarduvat vööd.
• Kui saduldad hobust, kinnita sadulavöö algul lõdvalt ning pingulda sadulavöö enne sadulasse tõusmist. Peale mõneminutilist sadulas istumist on võimalik sadulavööd veidi veel pingutada.

HILARY CLAYTON, BVMS, PhD, DACVSMR, MRCVS

Originaalartikkel SIIN

Related Post