Bestiola OÜ Blogi Rasvumine ja kehakaalu langetamine väikeloomadel

Rasvumine ja kehakaalu langetamine väikeloomadel

Koer või kass on ülekaaluline, kui tema kehakaal on 10-15% suurem kui normaalkaal, rasvumise korral on see protsent aga suurem kui 20.
Rasvumine on paljude haiguste riskifaktoriteks.Ortopeedilisteks probleemideks on kassidel lonked, koertel põlve ristatisideme rebendid, osteoartriit, diskiprobleemid, puusade düsplaasia jpm. Lisaks võivad tekkida häired endokriinsüsteemis, kuseteedes, suureneb neoplaasia risk, koertel väheneb kuumataluvus, võivad tekkida südame- või hingamisteedeprobleemid.

Kaalukaotuse põhieesmärkideks on looma elukvaliteedi parandamine ja ülekaalulisusega seotud haiguste riski vähendamine.
Ülekaalulisel loomal on vajadus regulaarsele liikumisele:
• jalutuskäigud koertele
• mängimine koertele ja kassidele
• söögikordade ajal liikumise julgustamine. Laota kuivtoit laiali suurele alale, liiguta söögikaussi ja julgusta looma järgnema, kasuta toidu puzzlet, kasuta kuivtoitu mängu stimuleerimiseks.

Kohanda toidukoguseid energiakulule: anna loomale rohkem süüa aktiivsematel päevadel (nt nädalavahetused, puhkus), vähenda toidukoguseid inaktiivsel perioodil (nt halva ilma korral, tööpäeviti), kohanda toidukoguseid haigusperioodil (nt lonke korral liigub loom vähem).
Kasuta tervislikke maiuseid (kuivtoit või hammastele mõeldud tooted), vajadusel pane kuivtoidust kõrvale maiusena kasutatav kogus, arvesta maiused kogu päevase kaloraaži hulka, minimeeri maiuse kogus (oluline on andmise akt, mitte kogus!), kaalu ka teisi kiituse võimalusi, nt mäng, jalutuskäik, tähelepanu pööramine loomale.

Teie lemmikutele head tervist soovides!

11705319_462404287260517_4021113246353879825_n

Related Post

Külm ilm ja osteoartriitKülm ilm ja osteoartriit

Osteoartriidi (OA) korral tekib kõhre, luu ja pehmete kudede degenereerumine. Muutused tekitavad valu, deformatsioone, liikuvuse vähenemist ning funktsiooni probleeme. OA sümptomid: vähenenud üldine aktiivsus ja liikumine, liigesjäikus või vähenenud liikuvusulatus,