Bestiola OÜ Blogi TPLO järgne taastumine

TPLO järgne taastumine

TPLO järgne taastumine post thumbnail image

Ameerikas läbi viidud uuringus võrreldi TPLO (tibial plateau leveling osteotomy) järgse ravi tulemusi 8 nädalat, 6 kuud ja aasta pärast lõikust. Koerad jagati kahte gruppi: taastusravi (professionaali juhendamisel) ja traditsiooniline ravi (puurirežiim ja lühikesed jalutuskäigud).
Taasturavi grupis saadi 1.9 korda tõenäolisemalt täielik jäseme funktsioon 8. nädalaks. Vastukaaluks oli traditsioonilises grupis 2.9 korda suurem tõenäosus, et ravi tulemused olid vastuvõetamatud. 6 kuu ja ühe aasta möödudes ei leitud aga olulist erinevust ravi tulemustes traditsioonilises ja taastusravi grupis.

Uuringust saab järeldada, et professionaalne taastusravi on turvaline ja võib oluliselt aidata esmasel paranemisel TPLO lõikusest.

Romano, LS, Cook, JL (2015) “Safety and functional outcomes associated with short-term rehabilitation therapy in the post-operative management of tibial plateau leveling osteotomy”
Pilt: elizabethstreetvet com

Related Post

Hobuste jalakaitsmedHobuste jalakaitsmed

On väga vähe hobuseid, kellele ei pandaks jalakaitsmeid treeningutel, transportimisel või isegi koplisse jalutama lastes. Hobuste jalakaitsmeid on toodetud selle mõttega, et vähendada toefaasis jalgadele osaks saavaid põrutusi ja pehmetele