Bestiola OÜ Blogi Treeningute järgne taastumine hobustel

Treeningute järgne taastumine hobustel

Väsitav treening vähendab glükogeeni varusid ja tingib valgu omaduste halvenemise hobuse skeletilihases. Treeningute järgselt glükoosi, valku ja/või aminohappeid sisaldavad toidlisandite tarvitamine võib kiirendada lihase taastumist.
Jacobs jt esitasid 2015 aastal oma uuringu tulemused, millest saab järeldada, et aminohapped ja elektolüüdid soodustavad lihaste taastumist läbi paranenud valgusünteesi, insuliini signaalide saatmise ja laktaadi kiirema (80vs 140min) vähenemisega veres.
Uuring: 7 soojaverelist mära pidid liikuma 5min sammus, 10min traavis ning väsimuseni kanteris. Ravigrupi hobustele anti 5g/kg toidulisandit kahes portsionis 15 ja 30min pärast treeningut. Kontrollgrupp ja ravigrupp said mõlemad 1.5g/kg reklaam kontsentraati.

Allikas: “Post-exercise dietary supplementation leads to improved muscle recovery in fatigued horses”

Related Post

Kinesioteip loomadeleKinesioteip loomadele

Inimeste pehmekoeprobleemide vaevuste leevendamiseks kasutatav kinesioteip kogub populaarsust ka koerte ja hobuspordi maailmas. Kinesioteip tõstab nö nahka, suurendab ruumi naha ja nahaaluskoe vahel, parandab lümfi- ja vereringet, vähendab turset, põletikku

Koerte jõutreeningKoerte jõutreening

– Jõuharjutused kuuluvad kõikide sportkoerte treeningkavva. Enamasti matkivad harjutused konkreetset võistlusala. – Jõutreeninguks saab kasutada ülesmäge liikumist, kummilinte või keharaskuseid, esemete vedamist, “tantsimise” või “käru” harjutusi. – Kui koera oskused