Bestiola OÜ Blogi 5 lihtsat harjutust koera kehatüve tugevdamiseks

5 lihtsat harjutust koera kehatüve tugevdamiseks

1. Seismine
Julgusta koera seisma neli jalga ruudukujuliselt keha all. 60-70% koera keharaskusest on toetatud esikäppadele, 30-40% tagumistele. Alusta põrandal, hiljem võid proovida tasakaalupadjal seismist. Lase koeral seista 10sek.

2. Seismine pea tõstmise ja langetamisega
Kui koer vaatab seistes ülespoole, nihkub keharaskus enam tagumistele jalgadele, kui aga allapoole, tugevdab ta esimesi jalgu ja nende asenditunnetust. Harjutust saab raskemaks teha kordustega või taas tasakaalupatja kasutades.

3. Istuma-püsti
Julgusta koera istuma jalad otse, jälgi, et koer ei sätiks ühte tagumist jalga kehast eemale ega viiks keharaskust rohkem ühele jalale. Korda 5-10 korda. Võid teha ka tasakaalupadjal.

4. Tagurdamine
Iga koer peaks olema suuteline astuma tagasi. See harjutus parandab tasakaalu, tagumiste jalgade ja kogu keha asenditunnetust. Alustamiseks vali lage ja mittelibisev pind. Jälgi, et koer liiguks otse, ega vänderdaks küljelt küljele. Alusta mõnest sammust, pikenda distantsi.

5. Küljele astumine
Küljele/külg ees astumine tugevdab reite sise-ja väliskülje lihaseid. Samuti treenib see keha tasakaalu, asenditunnetust ja koordinatsiooni. Pane koer enda ette küljega seisma, julgusta teda enda eest ära astuma, hakates ise tema poole astuma. Alusta 3-4 sammust, korda mõlema poolega.

Related Post

Sõrgatsi turseSõrgatsi turse

Sõrgatsi piirkonna tursetega on iga hobustega tegelev inimene kokku puutunud. Tegu on sagedasti esineva seisundiga, mis tavaliselt ei tekita kangustunnet ega longet. • Turse tekib varbapainutaja kõõlustupe põletikust („windpuff“). Tursed

Artriit koertelArtriit koertel

Arvatakse, et 80% 8-aastastest koertest esineb mingit sorti artriiti. Vanema koera puhul märgatakse looma aktiivsuse ja energiataseme vähenemist, liikumisrõõmu kadu, mida seostatakse faktiga, et loom on vana ning erilist tähelepanu