Bestiola OÜ Blogi Koerte puusa-, põlve- ja hüppeliigese liikumine peale ristatisideme lõikust

Koerte puusa-, põlve- ja hüppeliigese liikumine peale ristatisideme lõikust

Marsolais jt uurisid ristatisideme lõikuse läbi teinud koerte puusa-, põlve- ja hüppeliigese liikumist ujumisel ja treadmillil kõndimisel (1,3km/h ja 0,9km/h).
Kontrollgrupis oli puusaliigese liikuvusulatus ujumisel suurem kui aeglasel ja kiirel kõnnil, opereeritud koertel puudus oluline erinevus kõnniga. Mõlemas grupis olid nii põlve- kui ka hüppeliigese liikuvusulatus ujumisel suuremad kui kõnnil, eelkõige oli suurem painutusliigutus.
Põlveliigese liikuvus oli opereeritud koertel oluliselt väiksem kui tervetel koertel, vaatamata liikumisviisile.

Marsolais, GS, McLean, S, Derrick, D, Gonzemius, MG (2003) “Kinematic analysis of the hind limb during swimming and walking in healthy dogs and dogs with surgically corrected cranial cruciate ligament rupture”

Related Post

Hobuste tekitamisestHobuste tekitamisest

Üldiselt saavad hobused tekita hakkama ka jäistes oludes. Ilmade külmenedes kasvatavad nad endale piisavalt paksu talvekarva ning terved hobused saavad varjualause olemasolul kenasti hakkama kuni -10 C temperatuuriga. – Klippimata

Mineraal vaskMineraal vask

500 kg hobune vajab päevas 100 mg vaske. Vask on vajalik luude, kõhre, elastse sidekoe moodustumiseks, raua omastamiseks ning kesknärvisüsteemi õigeks toimimiseks. Vase puudus tekitab hälbeid skeleti arengus, liigeste paistetust,