Bestiola OÜ Blogi TPLO järgne taastumine

TPLO järgne taastumine

TPLO järgne taastumine post thumbnail image

Ameerikas läbi viidud uuringus võrreldi TPLO (tibial plateau leveling osteotomy) järgse ravi tulemusi 8 nädalat, 6 kuud ja aasta pärast lõikust. Koerad jagati kahte gruppi: taastusravi (professionaali juhendamisel) ja traditsiooniline ravi (puurirežiim ja lühikesed jalutuskäigud).
Taasturavi grupis saadi 1.9 korda tõenäolisemalt täielik jäseme funktsioon 8. nädalaks. Vastukaaluks oli traditsioonilises grupis 2.9 korda suurem tõenäosus, et ravi tulemused olid vastuvõetamatud. 6 kuu ja ühe aasta möödudes ei leitud aga olulist erinevust ravi tulemustes traditsioonilises ja taastusravi grupis.

Uuringust saab järeldada, et professionaalne taastusravi on turvaline ja võib oluliselt aidata esmasel paranemisel TPLO lõikusest.

Romano, LS, Cook, JL (2015) “Safety and functional outcomes associated with short-term rehabilitation therapy in the post-operative management of tibial plateau leveling osteotomy”
Pilt: elizabethstreetvet com

Related Post

Hobuste tekitamisestHobuste tekitamisest

Üldiselt saavad hobused tekita hakkama ka jäistes oludes. Ilmade külmenedes kasvatavad nad endale piisavalt paksu talvekarva ning terved hobused saavad varjualause olemasolul kenasti hakkama kuni -10 C temperatuuriga. – Klippimata

Varssade toitumisestVarssade toitumisest

Üks väike artikkel 6-12-kuuste varssade söötmisest. – Kõrge süsivesiku sisaldusega dieet võib põhjustada arengulisi ortopeedilisi haiguseid. Sarah Ralstoni sõnul tekitab suur süsivesikute hulk koos tasakaalustamata mineraalide söötmisega arengulisi ortopeedilisi probleeme.